הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הווריאנט הבריטי: מדבק יותר, לא קטלני יותר
07.01.21

מחקרים חדשים על הצטברות המוטציות בבריטניה ובדרום-אפריקה מצביעים כי הנגיפים החדשים מתפשטים מהר יותר באוכלוסייה, בעיקר צעירה. הבשורה הטובה: החיסונים הקיימים כנראה יעילים גם נגדם.


מחקרים עדכניים מצאו כי הווריאנט של נגיף הקורונה שהתגלה בבריטניה מדבק יותר, אך לא קטלני יותר. למרות שאין עדיין מידע מוצק, ההערכות הן שהחיסונים יהיו יעילים נגדו ונגד וריאנט אחר שהופיע בדרום-אפריקה.

 

ממשלת בריטניה הכריזה על סגר הרמטי בעקבות העלייה בתחלואה והחשש מפני הווריאנט הבריטי, וגם בישראל הוחלט על סגר מחמיר בעקבות התגברות התחלואה. הווריאנט החדש מכיל שילוב של מספר מוטציות בחלבון הספייק – חלבון הכתר בעזרתו הנגיף מצליח לחדור לתאים, ולפני שבועיים פרסמנו  הערכות מוקדמות שהוא מדבק יותר. שלושה מחקרים שהתפרסמו מאז בפרסום מקדים, עדיין לפני  ביקורת עמיתים, שמאששים את ההערכה המוקדמת.


 
מאת: דר' גל חיימוביץ'
 
 
 
 


 

 

 

 


 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007