הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מידע חדש על הקורונה בקרב חולי HIV
19.11.20

מחקר גדול שעסק בחולי קורונה מצא כי הללו עם HIV מדגימים שיעורי תמותה גבוהים יותר מהצפוי.

 

מתוך כ-50 אלף חולי קורונה שנבדקו, 404 היו חולי HIV. הללו הדגימו סבירות גבוהה יותר להיות גברים, וממוצא אפרו אמריקאי. מרביתם דיווחו על הסטוריה של קבלת טיפול אנטי רטרו ויראלי, וסבירות גבוהה יותר לסבול מיתר לחץ דם, סוכרת, מחלת כליות כרונית, מחלה כרונית בדרכי הנשימה התחתונות, מחלת לב איסכמית, עישון ועודף משקל.

 

נמצא כי חולי ה-HIV מדגימים סבירות גבוהה יותר למות בתוך 30 יום עקב קורונה. אף על פי כן, ניתוח שלקח בחשבון BMI, סוכרת, יתר לחץ דם, מחלת ריאות כרונית, מחלת כליות כרונית, מוצא, הסטוריה של שימוש בניקוטין ומגדר לא מצא הבדלים בסיכון לתמותה בין חולים עם וללא HIV. 

 

 


 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007