הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פיתוח: מעכב קרישה שאינו מגדיל את הסיכון לדימום
15.10.20

 

מדללי דם, או מעכבי קרישה, הם טיפול מציל חיים במצבים שונים, אבל גם מגדילים את הסיכון לדימום לא נשלט. מולקולה חדשה עשויה להיות הפתרון ולסייע במחלות רבות נוספות.


מיקור חוץ (outsourcing) היא תופעה נפוצה בעולם העסקי, אך גם הרפואי: טכנולוגיות המבוססות על מערכת לב-ריאה מלאכותית, "מייצאות" את תפקוד האיברים החיוניים ובכך מסייעות בביצוע ניתוחי לב (כגון ניתוח מעקפים) או לחמצון דם של הממתינים להשתלת ריאה באמצעות מכשיר ECMO.


בעוד הדם עובר למערכת החיצונית, הוא בא במגע עם צינורות ומשאבות, ואחד הסיכונים הגדולים הוא הפעלה לא רצויה ולא מבוקרת של מערכת קרישת הדם, שעלולה להיות קטלנית. מחקר שהתפרסם לאחרונה מציע פתרון חדשני.

 

 מאת: רונה אבירם 

 

לכתבה>>

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007