הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחשב, תכנן לי חלבון
10.9.20

חלבונים הם מכונות ביולוגיות מורכבות, "סוסי העבודה" של כל היצורים החיים. חלבונים ממלאים תפקידי מפתח בתהליכי הפקת האנרגיה, שכפול ה-DNA, זירוז התגובות הכימיות, ויסות התנאים הכימיים בתא ועוד. כל חלבון מורכב משרשרת אחת או משרשרות אחדות של אבני בניין הנקראות חומצות אמיניות; המיקום והסוג של כל חומצה אמינית בשרשרת נקבעים על ידי החומר התורשתי, ה-DNA, המכתיב את יצירת החלבון. לאחר בנייתה של שרשרת החומצות האמיניות, היא מתקפלת במרחב ויוצרת מבנה מסוים, שמוכתב על ידי רצף אבני הבניין שלה. מבנה זה מאפשר לחלבון לבצע את תפקידו. 

 

יכולותיהם המגוונות להפליא של החלבונים מעוררות עניין רב בקרב אנשי מדע. חוקרים ברחבי העולם מנסים לפענח כיצד מבנה החלבון מאפשר לו לבצע את תפקידו, וכיצד אפשר לצפות את מבנהו ותפקידו של החלבון על פי רצף ה-DNA שמכתיב אותו. ישנם אף חוקרים שמנסים לייצר חלבונים מלאכותיים על ידי תכנון של רצף DNA חדש. חלבונים מתוכננים אלה נועדו לבצע תפקידים שונים, למשל לשמש כחיסון או לפרק פלסטיק.

 

 

 

מאת יפתח דיבון

 

 

 

למאמר>>


 


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007