הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קורונה בהיריון: מה ידוע בינתיים?
28.7.20

 

בתשעת החודשים מההפריה ועד ללידה נוצרים  כל האיברים ומערכות הגוף של העובר . לפיכך נגיפים ומזהמים  אחרים שפוגעים באם במהלך ההיריון עלולים לא פעם לפגוע בהתפתחות העובר ולגרום לו מומים. בנוסף יש נגיפים שעלולים לגרום  ללידה מוקדמת, שכרוכה בסיכונים רבים ליילוד.

 

עם זאת, לא כל נגיף או מחלה זיהומית מסכנים את העובר או את מהלך ההיריון. יש מזהמים מסוימים שאנו יודעים כי הם עלולים לסכן את אם או את העובר, לכן נהוג לבדוק אם נשים הרות נדבקו בהם. דוגמאות מוכרות  למזהמים כאלה הן נגיף ה-CMV וטפיל הטוקסופלזמה, שעובר בין השאר בצואת חתולים. כשמופיע נגיף לא מוכר, כמו נגיף הקורונה החדש SARS-CoV-2, הגורם למחלת COVID-19, מידת הסיכון לנשים הרות היא אחד הדברים הראשונים לבדוק לגביו.

 

מאת אביגיל לונדון

 

 

למאמר>>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007