הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

COVID-19 והפרעות בקצב הלב
25.6.20

מחקר חדש מספק תובנות בנוגע להפרעות בקצב הלב בקרב חולי COVID-19.

 

בקרב 700 המטופלים שאושפזו בבית חולים אחד בפנסילבניה תועדו 53 אירועים של הפרעות קצב: 9 מקרים של דום לב, 25 מקרים של פרפור פרוזדורים, 9 מקרים משמעותיים קלינית של bradyarrhythmias ו- 10 מקרים של non-sustained ventricular tachycardias (NSVTs).

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים נמצא קשר מובהק סטטיסטית בין אשפוז במחלקות הטיפול הנמרץ, דום לב (odds ratio, 4.7) ו-NSVT (OR, 8.9). יתר על כן, כל עליה של שנה בגיל המטופל הייתה קשורה עם היארעות פרפור פרוזדורים, והימצאות של אי ספיקת לב הייתה קשורה עם bradyarrhythmias. רק דום לב היווה גורם מנבא עצמאי לתמותה בבית החולים.

 

החוקרים סיכמו כי "דום לב והפרעות בקצב הלב נובעים ככל הנראה מתחלואה סיסטמית, ולא מצויים בקשר ישיר עם זיהום ב- COVID-19".

 

 

 

 

לידיעה>>


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007