הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם הלגליזציה של השימוש בקנאביס מעלה את שיעור תאונות הדרכים הקטלניות?
25.6.20

מחקר חדש מצביע על קשר אפשרי בין לגליזציה של קנאביס ותאונות דרכים קטלניות.

 

החוקרים ניתחו נתונים הנוגעים לתאונות דרכים קטלניות שאירעו בקולוראדו ובמדינת וושינגטון בין השנים 2014 עד 2017 שבהן הושתתה לגליזציה. לפי סטטיסטיקות פדרליות תועדה עליה בשיעור התאונות הקטלניות בקולוראדו של כ-1.5 מקרי מוות פר בליון מיילים של נסיעה פר שנה (או עליה של 75 מקרי מוות פר שנה). העלייה הינה בהשוואה לקבוצה של מדינות בהן לא הושתתה לגליזציה של קנאביס, אך הדגימו שיעורים דומים של תאונות קטלניות במהלך התקופה הקודמת ללגליזציה.

 

בוושינגטון, לעומת זאת, לא תועדה עליה דומה, ועורכי המחקר ציינו כי ייתכן וההבדלים קשורים לגורמים כגון זמינות הקנאביס בשתי המדינות.

 

 

 

לידיעה>>


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007