הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עישון מריחואנה ופגיעה בתפקודים הניהוליים
21.05.20

מחקר אורך מצא קשר בין עישון כבד בתחילת גיל ההתבגרות ובעיות עתידיות בתפקודים הניהוליים.

 

387 בני נוער השתתפו בתשעה סקרים שנערכו בין הגילאים 11-12 ו- 20-21. השאלונים עסקו בשימוש במריחואנה, אלכוהול וסמים בשנה החולפת ובתפקודי הניהול – קשב ושליטה אינהיביטורית.

 

שימוש כבד במריחואנה בגילאים 12-14 ניבא קשב נמוך בגילאים 18-21. השליטה האינהיביטורית נפגעה אף היא בגיל ההתבגרות המאוחר בקרב משתמשים כבדים בגיל מוקדם, אף שהקשר לא היה מובהק סטטיסטית.

 

צריכה מוגברת של אלכוהול בבגרות המוקדמת ניבאה פגיעה בקשב ובאינהיביציה בבגרות המאוחרת.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007