הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אכילת פירות וירקות במשך 8 שבועות בלבד משפרת ביומרקרים לבביים
21.05.20

דגימות סרום שנאספו באמצע שנות התשעים למחקר התזונה DASH מראות כי אפילו שינויים תזונתיים לטווח הקצר יכולים להשפיע על כמה מהסמנים המוכרים המעידים על נזק לבבי תת-קליני, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העתAnnals of Internal Medicine .

 

החוקרים ניתחו דגימות סרום שנאספו במסגרת המחקר DASH ומדדו את ההשפעות של שלוש דיאטות על שלושת הסמנים הביולוגיים הבאים: high-sensitivity cardiac troponin, N-terminal pro-B-type natriuretic peptide, ו- high-sensitivity C-reactive protein. הדיאטות שנבדקו היו: התזונה האמריקאית הטיפוסית (כבקרה), תזונה עשירה בפירות וירקות (המציעה כמויות גבוהות יותר של סיבים תזונתיים) ודיאטת DASH (המדגישה צריכת חלב דל שומן, יחד עם סיבים, עופות, דגים, ואגוזים).

 

כאשר השוו את רמות הסמנים הביולוגיים בדגימות שנלקחו בתחילת המחקר עם אלו שנלקחו לאחר 8 שבועות, המשתתפים בשתי קבוצות הדיאטה האחרונות הראו ירידות משמעותיות בשני הסמנים הביולוגיים הראשונים, אך לא ברמות ה- C-reactive protein.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007