הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סמנים ביולוגיים לאבחנה של דלקת ריאות?
24.3.20

המטה-אנליזה לא מצאה סף קליני עבור C-reactive protein, leukocytosis או procalcitonin העשוי לשלול או לאשר דלקת ריאות.

 

החוקרים ערכו סקירה סיסטמטית ומטה-אנליזה של מחקרים שבדקו leukocytosis, CRP, ו- procalcitonin בקרב חולים בדלקת ריאות (אבחנה רדיוגרפית) נכללו 14 מחקרים וכ- 6600 נבדקים. Leukocytosis הדגימה רגישות נמוכה וספציפיות של 82% בלבד. יחסי הסבירות, הרגישות והספציפיות לא היו אחידים עבור CRP ו- procalcitonin. סף CRP של >10 mg/L הדגים את הרגישות הגבוהה ביותר (90%) אך ספציפיות של 48% בלבד, בעוד שסף של >200 mg/L הדגים ספציפיות של 96% אך רגישות של 36% בלבד.

Procalcitonin הדגים רגישות נמוכה בכל סף אך ספציפיות גבוהה (91%-96%).

 

CRP הדגים דיוק מעט גבוה יותר בהשוואה לסמנים ביולוגיים אחרים.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007