הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שיעורי התמותה משימוש באופיאטים סינתטיים קפצו ב- 10% השנה
24.3.20

למרות שסה"כ מספר מקרי המוות כתוצאה ממנת יתר של אופיאטים מצוי בירידה, הללו הקשורים לאופיאטים סינתטיים כגון fentanyl מצויים בעלייה, אלו מסקנותיו של ניתוח חדש שפורסם ב- MMWR.

 

במסגרת המחקר האמריקאי נותחו מקרי מוות עקב מנת יתר מ- 38 מדינות, משנת 2017 ועד 2018. נמצא כי השיעור המתוקנן לגיל של מוות עקב מנת יתר של אופיאטים קטן ב- 2% לאורך התקופה, מ- 14.9 ל- 14.6 פר 100,000 איש. יתר על כן, שיעור התמותה עקב נטילת אופיאטים במרשם פחת ב- 14% ועקב שימוש בהרואין ב- 4%.

 

אף על פי כן, שיעורי התמותה הקשורים לנטילת אופיאטים סינתטיים (מלבד methadone) גדלו ב- 10%, מ- 9.0 ל- 9.9 פר 100,000. מקרי המוות הללו היו אחראים לכשני-שליש ממקרי התמותה בשנת 2018.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007