הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החיידקים שאוכלים חשמל
12.1.20

רוב היצורים החיים צורכים אנרגיה דרך חומרי מזון שהם אוכלים. האנרגיה הזאת מתקבלת מפירוק של קשרים כימיים בחומרי המזון ויצירת אחרים בתהליך המכונה נשימה תאית. החלקיקים שמניעים את רצף התגובות הזה פירוק קשרים ויצירתם הם אלקטרונים, שמטענם שלילי. ממש כמו בזרם חשמלי, תנועת האלקטרונים מקשר כימי אחד למשנהו מעבירה את האנרגיה האצורה במזון לתוך התא, וכך טוענת בו אנרגיה.

 

עם זאת, יש חיידקים שבמקום להשתמש בחומרי מזון, מסוגלים לקבל אלקטרונים ממתכות, מינרלים ואפילו מזרם חשמלי ישיר בסביבתם. מחקר חדש באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, שופך אור על המערכת שמאפשרת לחיידקים האלה להתחבר לשקע ולהיטען.

 

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת אוהד זיס

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007