הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם האוויר שאנו נושמים משפיע על הסיכון שלנו לסכיזופרניה?
12.1.20

המחקר הנוכחי - שממצאיו מופיעים בJAMA Network Open - מוסיף לראיות המציעות כי יש להתייחס ברצינות לזיהום האוויר הסביבתי כגורם סיכון לבריאות המוח והנפש.


במחקר הנוכחי, החוקרים ניתחו נתונים לגבי 23,355 אנשים - כולם ילידי דנמרק בין 1 במאי 1981 ל- 31 בדצמבר 2002 - שאחר התפתחותם הם עקבו מיום הולדתם העשירי "ועד להיארעות של סכיזופרניה, הגירה, מוות, או המועד 31 בדצמבר 2012, " מה שקרה קודם.


לצוות המחקר הייתה גישה למידע על הנתונים הגנטיים של המשתתפים וכן למידע על בריאותם הנפשית, ולנתונים על זיהום האוויר בילדותם.


מתוך המספר הכולל של משתתפי המחקר, 3,531 פיתחו סכיזופרניה.

מהניתוח עולה כי אנשים שחוו חשיפה לרמות גבוהות של זיהום אוויר כשגדלו, היו גם בסיכון מוגבר לפתח סכיזופרניה בבגרותם.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007