הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עוד חוזר הזיהום
5.11.19

נאנל מאן (Mann) מארצות הברית החלה לסבול מזיהומים בדרכי השתן בשנת 1971, אחרי כריתת הרחם שעברה בעקבות לידת ילדה השישי. זיהומים בדרכי השתן הם תופעה נפוצה מאוד וקרוב למחצית מהנשים יסבלו ממנה לפחות פעם אחת בחייהן. פעמים רבות מקור הזיהום הוא החיידק אי. קולי (E.coli), הנמצא בצואה, ולפחות שלושה רבעים מהחולות יסבלו מזיהום חוזר בתוך שנה.

 

כך קרה גם למאן: במשך שנים היה מתפרץ אצלה זיהום חיידקי בדרכי השתן, וחולף אחרי טיפול אנטיביוטי – עד לפעם הבאה. עם השנים היא קיבלה סוגי אנטיביוטיקה רבים, שכן מדי פעם נמצא שהחיידק הגורם לזיהום פיתח עמידות לתרופות שקיבלה בעבר. רק בשנת 2013 הצליחו הרופאים לזהות את זן החיידק שפגע בה: אי. קולי שנקרא ST131. הזן הזה של החיידק עמיד למגוון רחב של תרופות אנטיביוטיות, אך רגיש לאנטיביוטיקה מדור חדש בשם ארטפנם (ertapenem).

לאחר הטיפול הזה מאן נשארה בריאה במשך תשעה חודשים, "התקופה הארוכה ביותר ב-40 השנים האחרונות ללא זיהום", סיפרה. אולם אז הזיהום חזר, וטיפולים אנטיביוטיים נוספים ריפאו את מאן באופן זמני בלבד.

למרבה הצער, מאן אינה יחידה. כבר בשנת 2008 זוהה ש-ST131 עמיד לכמה סוגי אנטיביוטיקה. עמידות של חיידקים לאנטיביוטיקה היא אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפני הרפואה של המאה ה-21, וזו רק דוגמה אחת לעלייה המדאיגה בזיהומי דרכי שתן שעמידים לתרופות.לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר גל חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007