הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מה הקשר בין דמנציה ואנמיה?
8.8.19

מחקר חדש מצא כי הן רמות גבוהות והן רמות נמוכות של המוגלובין מגבירות את הסיכון להתפתחות דמנציה.

 

במחקר ההולנדי השתתפו 12,305 מבוגרים בגיל 65 בממוצע. אף אחד מהנבדקים לא סבל מדמנציה בתחילת המחקר. רמות ההמוגלובין נבדקו בתחילת המחקר ו- 6.1% מהנבדקים (745 איש) סבלו מאנמיה.

 

לאורך 12 שנות המעקב, 1,520 מהנבדקים פיתחו דמנציה.

 

החוקרים אף בחנו סריקות מוח של 5,319 מהנבדקים באמצעותם נסקרה זרימת הדם במוח, סימנים למחלה וסקולרית והמוליכות בין אזורי המוח השונים.

 

החוקרים מצאו כי נבדקים עם רמות גבוהות או נמוכות של המוגלובין מדגימים סיכון מוגבר ללקות בדמנציה, בהשוואה לנבדקים עם רמות ממוצעות. בהשוואה להיעדר אנמיה, נוכחות אנמיה הגבירה ב- 34% את הסיכון לדמנציה באופן כללי וב- 41% את הסיכון למחלת האלצהיימר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007