הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

androgen deprivation therapy ADT, דמנציה ואלצהיימר
9.7.19

מחקר תצפית חדש שפורסם ב- JAMA Network Open מוסיף לראיות המעידות על קשר בין androgen deprivation therapy ADT הניתן לטיפול בסרטן הערמונית ופגיעה קוגניטיבית בקרב גברים.

 

במחקר נכללו כמעט 155,000 גברים מגיל 66 ומעלה שאובחנו עם סרטן הערמונית בין השנים 1996-2003. 40% קיבלו ADT בתוך שנתיים מהאבחנה, השאר לא קיבלו ADT.

 

לאורך מעקב של 8 שנים בממוצע, גברים שטופלו ב- ADT הציגו סבירות גבוהה יותר להיות מאובחנים עם אלצהיימר (13% מול 9%) או דמנציה (22% מול 16%) והממצאים נותרו בעינם גם לאחר תקנון לגיל ומחלות רקע.

 

החוקרים סיכמו: "ממצאי המחקר מעידים כי יש לשקול היטב את היתרונות אל מול הסיכונים לטווח הארוך של הטיפולים הללו בקרב חולים עם תוחלת חיים ממושכת וכי יש לבחון את הסיכון האינדיבידואלי לדמנציה טרם תחילת הטיפול ב- ADT." לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007