הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- AHA מפרסם הנחיות קרדיווסקולאריות לחולי HIV
6.6.19

ה- American Heart Association מפרסם הנחיות למניעה וטיפול במחלות קרדיווסקולאריות בקרב חולי HIV.

 

להלן עיקרי ההמלצות שפרסמה הקבוצה בכתב העת Circulation:

 

  • חוליHIV  צריכים לעבור הערכת סיכון ל- atherosclerotic cardiovascular disease (ASCVD) באמצעות ה- ASCVD Risk Estimator של ה- ACC/AHA או באמצעות מחשבון אלטרנטיבי.
  • אם קיימים גורמי הסיכון הבאים, הסיכון ל- CVD עשוי להיות גבוה מהמחושב: זיהום רקע בצהבת C, סינדרום מטבולי, lipodystrophy/lipoatrophy או מחלת כבד שומני, כשלון או חוסר היענות לטיפול ב- HIV, רמות נמוכות של CD4 (נמוכות מ- 350 cells/mm3) או היסטוריה של viremia ארוכה.
  • יש להימנע מטיפול ב- Simvastatin ו- lovastatin. Pravastatin ו- pitavastatin הם הסטטינים המדגימים את הסיכוי הנמוך ביותר להפריע לטיפול האנטירטרוויראלי. ניתן לשקול גם טיפול ב- Atorvastatin וב- rosuvastatin. לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007