הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוגדת הדיכאון amitriptyline יעילה להקלה על כאבים בגב התחתון
9.10.18

מינונים נמוכים של נוגדת הדיכאון הטרי-ציקלית amitriptyline עשויים להקל על כאבים כרוניים בגב התחתון, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

כ- 150 מבוגרים הסובלים מכאבים כרוניים לא ספציפיים בגב התחתון, חולקו אקראית לקבלת טיפול במינון נמוך (25 מ"ג) של amitriptyline או ב- 1 מ"ג benztropine (טיפול ביקורת פעיל המדגים תופעות לוואי דומות לאלו של amitriptyline), מדי יום, למשך שישה חודשים.

 

מטרת המחקר העיקרית – עוצמת הכאב לאחר שלושה ושישה חודשים – הייתה נמוכה יותר בקרב המטופלים ב- amitriptyline, אך ההבדל בין שתי קבוצות הטיפול לא היה מובהק סטטיסטית. אף על פי כן, המטופלים ב- amitriptyline הדגימו ציוני מוגבלות נמוכים יותר לאחר שלושה חודשים. שיעור נמוך של תופעות לוואי דווח לאחר שישה חודשי טיפול.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007