הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיאטה דרומית מהווה גורם תורם מרכזי להופעת יתר לחץ דם בקרב שחורים
9.10.18

דיאטה דרומית עשויה להוות את הגורם התורם המרכזי להבדלים בסיכון ליתר לחץ דם הנצפים בין מבוגרים שחורים ולבנים, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

במסגרת המחקר הושוו 1800 מבוגרים שחורים עם 5100 מבוגרים לבנים, ללא יתר לחץ דם בתחילת המחקר. לאורך מעקב חציוני של 9 שנים, 46% מהשחורים ו- 33% מהלבנים פיתחו יתר לחץ דם.

 

בקרב שחורים, הגורם התורם המשמעותי ביותר להתפתחות לחץ דם גבוה היה דיאטה דרומית (לדוגמא, מאכלים מטוגנים, חלקי פנים, בשרים מעובדים, ביצים, שומנים מוספים, מוצרי חלב עתירי שומן, משקאות ממותקים, לחמים). הדיאטה הדרומית הייתה אחראית לתוספת של 52% בסיכון ליתר לחץ דם בקרב גברים שחורים ושל 29% בקרב נשים שחורות. גורמים תורמים נוספים כללו רמת השכלה נמוכה ויחס גבוה של צריכת נתרן/אשלגן, כמו גם BMI והיקף מותניים גבוהים.

 

 

לידיעה >>

 

  

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007