הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופה ביולוגית חדשנית מבוססת חלבון רב-מטרות לטיפול באוסטאופורוזיס
06.9.18

במחקר שפורסם בכתב-העת יוקרתי PLOS Biology, ד"ר ניב פפו מהמחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומהמכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב (NIBN), ד"ר נועם לבאות מהמחלקה לפיזיולוגיה וביולוגיה של התא והדוקטורנט יובל צור, הראו מודל לאוסטאופורוזיס בחיות והדגימו את מיקודה של התרופה לתאים מפרקי עצם, ויעילותה בעיכוב תהליך פירוק העצם, המהווה את הגורם למחלה. נמצא כי החלבון המהונדס המהווה אלמנט חשוב בתרופה ועשוי לספק הקלה לחולי אוסטאופורוזיס תוך כדי יצירת פחות תופעות לוואי בהשוואה לתרופות הקיימות כיום.

 

אוסטאופורוזיס, מחלה בה העצמות הופכות פריכות ושבירות, נגרמת עקב הפרעה בשיווי משקל בין יצירת רקמת עצם חדשה לפירוק של רקמת עצם ישנה על ידי תאים המפרקים עצם הידועים כאוסטאוקלסטים. כיום, תרופות לאוסטאופורוזיס עובדות על ידי השבתה מוחלטת של תהליך פירוק העצם לתקופה בלתי נשלטת. עובדה זאת מגבירה את הסיכון לתופעות לוואי כמו מחסור בסידן בדם, שברים לא רגילים והרס של עצם הלסת.

 

 

לכתבה >>


 

מאת אוניברסיטת בן גוריון

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007