הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החלום האמריקאי של טבע נושק לקרקעית
7.8.18

מדו"חות הרבעון השני של טבע(8,239.01.32%הוסף לתיק האישי) עולה סתירה. לכאורה, התמונה אופטימית, עם רווח שעולה על הערכות השוק והעלאת תחזית לשנה כולה. בפועל, חלק ניכר מההפתעה החיובית בשורת הרווח נבע מהכנסה חד־פעמית, שמקורה בהליך משפטי; ואף שהתחזית הועלתה, במחצית השנייה צפויה ירידה חדה ברווחיות, שרק חלקה נובע מהתחרות לקופקסון.

 

אם לתאר את מצבה של טבע בגרף בודד, הרי הוא התפתחות הכנסותיה מתרופות גנריות בארה"ב ובקנדה בששת הרבעונים האחרונים. טבע איבדה שליש מהמכירות הגנריות שם בין הרבעון הראשון של 2017 לרבעון השני השנה. הירידה היתה הדרגתית, וכל רבעון היה חלש מקודמו, בצל שלוש סיבות עיקריות: לחץ מחירים על תרופות גנריות בארה"ב, שהוביל לצניחה במכירות בעיקר במחצית השנייה של 2017; מיעוט השקות של תרופות גנריות חדשות בבלעדיות; ונפילה במכירות הגרסה הגנרית המאושרת של טבע לקונצרטה, לטיפול בהפרעות קשב וריכוז.

 

 

לכתבה בכלכליסט >>


 

מאת אורי טל טנא

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007