הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תרופה קיימת יכולה למנוע התפתחות אלצהיימר?
7.8.18

ראיות חדשות מעידות כי תרופה קיימת עשויה למנוע התפתחות אלצהיימר, אך רק אם היא ניטלת פרק זמן ארוך טרם הופעת הסימפטומים המלווים את המחלה.

 

המחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת וירג'יניה שבשרלוטסוויל מצא כי התרופה memantine המשמשת כיום לטיפול בסימפטומים הנלווים למחלת האלצהיימר עשויה לסייע למעשה למנוע את התפתחות המחלה, אך זאת רק אם היא ניטלת טרם הופעת הסימפטומים.

 

החוקרים מצאו כי במחלת האלצהיימר, סידן עודף חודר לנוירונים דרך הקולטנים הקרויים NMDA אשר מצויים על פני שטח התאים. התרופה חוסמת את אותם קולטנים ובכך מונעת או מעכבת תהליכי חלוקה לא תקינים של תאי המוח המעורבים בתהליכי המחלה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007