הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אפילו רמה נמוכה של זיהום אוויר עשויה להזיק לבריאות הלב
7.8.18

מחקר חדש שפורסם בכתב העת Circulation בחן כיצד משפיעות רמות נמוכות של זיהום אוויר על אנטומית הלב ומצא כי אפילו הללו עשויות להיות מזיקות.

 

במחקר השתתפו 3,900 אנשים בריאים מבריטניה, הנבדקים דיווחו על בריאותם הכללית, מקום המגורים וסגנון החיים, ועברו בדיקות MRI לבחינת לגודל הלב, משקלו ותפקודו.

באמצעות השימוש ב- fine particulate matter (PM2.5) למדידת רמות החלקיקים המזהמים באוויר, מצאו החוקרים הגדלה של 1% בגודל חדרי הלב עבור כל מיקרוגרם נוסף פר מטר מרובע של PM2.5 ועבור כל 10 מיקרוגרם נוספים פר מטר מרובע של NO2. שינויים כאלו נצפים פעמים רבות בשלביה הראשונים של אי ספיקת לב.

 

החוקרים סיכמו: "אף על פי שמדובר במחקר תצפית שאינו מדגים קשר סיבתי, הבחנו בשינוי מובהק במבנה הלב, אפילו על רקע חשיפה לרמות נמוכות של זיהום אוויר."

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007