הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה-CDC מפרסם: Tianeptine עשויה להפוך לסיכון לבריאות הציבור
7.8.18

שימוש לא נכון ב- tianeptine הופך נפוץ יותר ויותר בארה"ב, כך על פי ממצאים חדשים שפורסמו ב- MMWR. Tianeptine היא tricyclic antidepressant המאושרת לשימוש באירופה אך לא בארה"ב, כמו כן התרופה הינה אגוניסטית לקולטן לאופיאטים.

 

לאחר ניתוח מידע שנאסף במרכז לבקרת רעלים בארה"ב, זוהו 218 פניות עקב חשיפה ל- tianeptine בין השנים 2000-2017. מרבית הפניות התרחשו במהלך שלוש השנים האחרונות למחקר. ובאופן ספציפי, 5 פניות דווחו בשנת 2014, בהשוואה למעל ל- 80 הן בשנת 2016 והן בשנת 2017.

 

ההשפעות הקליניות הנפוצות ביותר של התרופה היו קרדיווסקולאריות (לדוגמא, tachycardia), נוירולוגיות (לדוגמא, עצבנות) ובמערכת העיכול (לדוגמא, בחילות). מרבית החשיפות הובילו לתוצאות בעצימות בינונית, שימוש בשילוב עם חומרים אחרים (לדוגמא, phenibut, benzodiazepines) הדגים סבירות גבוהה יותר לתופעות חמורות. לא תועדו כל מקרי מוות, אף על פי שהחוקרים ציינו שמקרי מוות עקב חשיפה ל- tianeptine אירעו מחוץ לארה"ב.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007