הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"מהפכת סל התרופות" - לא לכולם
10.7.18

"מהפכה", קראו כמה כותרות למהלך שסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שוקל לאשר בעקבות המלצות ועדה של משרדו. על פי התוכנית, תרופות מצילות חיים שאינן נכללות בסל הבריאות הממשלתי, ייכללו בביטוחים המשלימים של קופות החולים. על פניו, נשמע כבשורה משמחת ובפרט לאלו שזקוקים לתרופות, אולם במבט לעומק לא מדובר ב"מהפכה" חיובית, אלא בצעד שידיר כרבע מאוכלוסיית המדינה, וימנע מהם להשיג תרופות יקרות שאינן בסל.

 

הציבור כבר שכח. "מהפכת סל התרופות" עלתה לסדר היום כבר ב-2006 על ידי שר הבריאות דאז, יעקב בן-יזרי ז"ל. אלא, שלאחר שהשר למד את הנושא לעומקו, הבין והשתכנע (גם בעזרת הח"מ), שמדובר במהלך שגוי שיכול להסב נזק לא פחות מאשר תועלת. והיוזמה נגנזה.

 

אמנם חלפו 12 שנים, אך החברה הישראלית נשארה בעינה, כך גם הטיעונים והנימוקים שהועלו נגד "המהפכה".

 

 

לכתבה בגלובס >>


 

מאת ד"ר אודי פרישמן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007