הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הפרדוקס של טבע: לצמוח תוך כדי דריכה במקום
8.5.18

במבט ראשון תוצאות הרבעון הראשון של טבע (Non-GAAP) היו מצוינות – הכנסות של 5.065 מיליארד דולר, רווח גולמי של 2.65 מיליארד דולר, רווח תפעולי של 1.435 מיליארד דולר ורווח נקי של 954 מיליון דולר.

 

אך צלילה עמוקה יותר לתוך הדו"ח מלמדת שחלק מהותי מההפתעה החיובית ברווחים נבעה מאירועים חד־פעמיים, שהתלות של טבע בקופקסון עדיין גבוהה ושהחולשה בתוצאות החטיבה הגנרית בארה"ב נמשכת. נקודות האור בדו"חות הן שיפור ברווחיות הפעילות באירופה (שחלקה נובע מהתחזקות היורו) וצמיחה בהכנסות מתרופת ה־Austedo לטיפול בהפרעות תנועה שנובעות ממחלת הנטינגטון או מדיסקינזיה מאוחרת. 

 

טבע נמצאת בעיצומו של מהלך אסטרטגי לצמצום חד של עלויות תוך שילוב של התייעלות, הפסקת ייצור מוצרים לא רווחיים וצמצום חד של הוצאות הנהלה ופיתוח. המהלך נועד להוביל לעלייה ברווחיות ולצמצום החוב הגדול של החברה. מאז ההודעה על תוכנית ההתייעלות בדצמבר 2017 הפחיתה טבע את מספר העובדים ב־6,200 ובכוונתה לצמצם את קצב ההוצאות ב־1.5 מיליארד דולר בשנה עד לסוף 2018 וב־3 מיליארד דולר בשנה עד לסוף 2019. החזון של המנכ"ל החדש, קאר שולץ, הוא יצירת טבע רזה, יעילה ורווחית יותר. אך מהלך זה, של התמקדות בשמירה על הקיים, גם גובה מחיר בדמות היעדר הזדמנויות צמיחה נוספות, לפחות עד שטבע תצמצם מהותית את החוב הגדול שלה

 

 

לכתבה בכלכליסט >>מאת אורי טל טנא

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007