הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

800 מיליון שקל על קיצור תורים - שלא יודעים מה האורך שלהם
8.5.18

800 מיליון שקל בשנה - זה הסכום שהקצתה המדינה כדי להחזיר את עטרת הבריאות הציבורית ליושנה. במלים פשוטות יותר, זה הסכום שמשרד הבריאות מקצה לבתי החולים לטובת מנתחים מבוקשים, כדי שיואילו להפסיק לנתח באופן פרטי ויחזרו לנתח בתוך המערכת הציבורית, כחלק מהתוכנית לקיצור תורים לניתוחים. מדובר בעיקר בניתוחים שמתקיימים אחר הצהריים, חלקם עם זכות לבחור רופא, שעבורם מקבלים הרופאים תוספת תשלום גבוהה.

 

כדי להבטיח שהגזר הזה, בדמות 800 מיליון שקל תוספת הכנסות לבתי החולים ולרופאים, אכן יפעל את פעולתו, וישכנע את הרופאים לנטוש את הקלינקות הפרטיות שלהם, נלווה אליו שוט משמעותי - "חוק הצינון" שאוסר על רופאים להפנות מטופלים שמגיעים אליהם לאבחון בבית החולים הציבורי או בקליניקה הציבורית של קופת החולים, לניתוחים פרטיים בקליניקה הפרטית שלהם.

 

השילוב של תוכנית קיצור התורים (הגזר), עם חוק הצינון (השוט) יצר אפקט דרמטי. כל מי שעוסק כיום בתחום הרפואה מדווח על נטישות של רופאים (של מהשב"ן), הסטות של ניתוחים (בין השב"ן לפרטי) ועל תזוזות של מבוטחים בין תוכניות הביטוח הרפואי בעקבות ריבוי השינויים. אלא שמרוב שינויים כבר לא רואים את היער, כלומר לא רואים אם המטרה שלשמה נעשו כל השינויים הללו — הרצון להחזיר את הרופאים לנתח בתוך המערכת הציבורית במקום באופן פרטי - אכן הושגה.

 

 

לכתבה בדה מרקר >>מאת מירב ארלוזורוב

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007