הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אפילו טראומה מוחית קלה עשויה להגביר את הסיכון לדמנציה מאוחר יותר בחיים
8.5.18

פגיעה מוחית קלה, אפילו ללא אובדן הכרה, עשויה להגביר את הסיכון להיארעות דמנציה מאוחר יותר במהלך החיים, אלו מסקנותיו של מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA Neurology.

 

במסגרת המחקר השוו רשומותיהם הרפואיות של כמעט 180,000 אמריקאים שאובחנו עם פגיעה מוחית טראומטית בין השנים 2001-2014, עם 180,000 אנשים שלא חוו פגיעה שכזו. לאורך חציון מעקב של 4 שנים, אובחנה דמנציה בקרב 6% מחברי קבוצת המחקר, בהשוואה ל- 3% מחברי קבוצת הביקורת.

 

לאחר תקנון לגיל ומשתנים מתערבים אחרים, נמצא כי הסיכון לדמנציה היה גבוה פי 2.4 בקרב נבדקים שחוו טראומה קלה ללא אובדן הכרה, בהשוואה לנבדקים שלא חוו טראומה. הסיכון לדמנציה גדל ככול שחומרת הטראומה הייתה משמעותית יותר, כך שאנשים שחוו טראומה בינונית-קשה הדגימו סיכון גבוה פי 3.8 בהשוואה לאנשים שלא חוו טראומה.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007