הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם צריכת אלכוהול משפיעה על איכות השינה?
8.5.18

מחקר חדש ניסה לבחון כיצד צריכת אלכוהול משפיעה על איכות השינה, והממצאים עשויים לגרום לקורא לשקול לשנות את הרגלי השתייה שלו.

 

במסגרת המחקר נבדקו 4,098 גברים ונשים בגילאים 18-65 מפינלנד אשר ה- heart rate variability (HRV) שלהם – ההפרש בין שתי פעימות לב, כמדד לאיכות השינה, בין היתר - תועדה ב"עולם האמיתי" באמצעות התקן מיוחד.

 

החוקרים מצאו כי צריכת אלכוהול הפחיתה את איכות השינה. ובעיקר, כי צריכה נמוכה של אלכוהול הפחיתה את יכולת ההתאוששות הפיזיולוגית אותה מספקת השינה ב- 9.3%.

 

אפילו צריכה של משקה אחד פגעה באיכות השינה, זאת בעוד שצריכה בינונית של אלכוהול הפחיתה את תועלת השינה להתאוששות ב- 24% וצריכה של אלכוהול רב ב- 39%.

 

ממצאים דומים נצפו בקרב גברים ונשים ובקרב מבוגרים וצעירים כאחד.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007