הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בניגוד למחוזי: העליון פסל חוות דעת של מומחית רפואית
6.5.18

בית המשפט העליון הפך החלטה של השלום והמחוזי, וקבע שיש לפסול חוות דעת של מומחית רפואית, שמונתה מטעם בית המשפט. זאת משום שהמומחית ביססה את חוות דעתה על מידע שהגיע מצד אחד להליך, ותיקנה אותה לאחר קבלת המידע המשלים מהצד השני.

 

מדובר בתביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד שירותי בריאות כללית לפני כשנתיים וחצי לבית משפט השלום בתל אביב. מאחר והתגלו פערים משמעותיים בין אחוזי הנכות שנקבעו לתובעת על ידי המומחים של שני הצדדים (בחוות הדעת מטעם התובעת נקבעו 60% נכות, ואילו בחוות הדעת מטעם כללית נקבעו 0% נכות), החליט בית המשפט למנות את פרופ' אפרת ברוידא כמומחית מטעם בית המשפט להערכת נכותה של התובעת בתחום הגסטרואנטרולוגיה.

 

לאחר שהגישה ברוידא את חוות דעתה לבית המשפט, אשר אימצה באופן מלא את חוות הדעת שהוגשה מטעם התובעת, וקבעה לה 60% נכות, התנהלה תקשורת בין ברוידא לבין בא כוחה של התובעת. במסגרת אותו שיח שהתנהל ביניהם, התברר שברוידא הסתמכה בחוות דעתה על המסמכים שהוגשו מטעם התובעת בלבד, מבלי לשים לב שחוות הדעת שהכינו המומחים מטעם כללית, לא הועברו כלל לעיונה. לאחר קבלת המסמכים החסרים (כאמור, הכל בשיח עם בא כוח התובעת בלבד), תיקנה ברוידא את חוות דעתה, וקבעה לתובעת 40% נכות במקום 60%.

 

 

לכתבה בגלובס >>מאת ברקת שמאי

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007