הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הקנאביס מסוכן והידע על הנזקים שלו איננו מספק
6.5.18

"אנחנו נמצאים היום בארה"ב בניסוי רפואי בסדר גודל עצום", אומרת פרופ' מרילין יוסטיס, מומחית לרעלים. "יש לגליזציה של קנאביס בשמונה מדינות ולגליזציה בפועל במדינות רבות נוספות. אבל יצאנו למסע הזה בלי להבין עד הסוף מה ההשפעה של קנאביס על עוברים, על הנקה, על ילדים הנחשפים לחומר בעישון פאסיבי או באידוי פאסיבי, על התפתחות של בני נוער וצעירים שהם משתמשים קבועים, ואולי בראש ובראשונה - על נהיגה".

 

יוסטיס היא דמות מעניינת בחקר הקנאביס. כמי שכתבה יותר מ-400 מאמרים על החומר, היא נמצאת היום לא בזירת התומכים הנלהבים וגם לא בזירת המתנגדים. בניגוד למה שניתן לחשוב לאור התפקיד שמילאה במשך 23 שנה - בכירה במכון לחקר השימוש לרעה בסמים השייך ל-NIH, המכון הלאומי למחקר רפואי בארה"ב, היא אינה שוללת את השימוש בקנאביס לסוגיו, והיא אפילו תומכת בשימוש רפואי כשהמוצר מועיל, אולם לדבריה חשוב להשתמש בחומר בתוך מודעות גדולה לסיכונים ולמצבים שבהם הוא פחות מתאים. כמו כן, היא אומרת, חשוב לבצע את ההתאמה הטובה ביותר בין סוג הקנאביס ואופן השימוש לתוצאה הרצויה.

 

 

לכתבה בגלובס >>מאת גלי וינרב

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007