הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שאלות עולות בנוגע ליעילותם של מעוררים עצביים לגמילה מאופיאטים
6.5.18

התקן לעירור עצבי המיועד לטיפול בסימפטומים הנלווים לגמילה מאופיאטים מצוי תחת בחינה מחודשת לאחר שנודע כי המחקר שעמד בבסיס אישורו אינו עומד בנורמות האתיות המקובלות על ידי ה- FDA. ההתקן, שאושר בעבר עבור אקופונקטורה, אושר עבור הטיפול בתסמיני הגמילה מאופיאטים בשנת 2017.

 

אישור ההתקן התבסס על מידע ממחקר רטרוספקטיבי. אף על פי כן, בדיקה שנערכה על ידי ה- Side Effects Public Media וה- NPR, מצאה כי החוקרים עודדו את הקלינאים להשתמש בהתקן בקרב הנגמלים. קלינאית אחת ציינה כי התחילה להשתמש בהתקן בשנת 2015, כאשר האחראי על הרגולציה בחברה המייצרת ביקש ממנה לעשות כן, על מנת לאסוף מידע שיסייע לקבל את אישורו של ה- FDA.

 

המחקר שנערך בהתקן דיווח על 73 משתתפים, מתוכם 64 הצליחו לעבור לקבלתvivitrol  או naltrexone . אף על פי כן, לא נמסר מידע על שיעורי הפרישה מהמחקר, יתר על כן, לא ברור אם הנבדקים ידעו שהם משתתפים במחקר.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007