הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מגמת עלייה בשיעור האשפוזים הנובעים מנטילת אופיאטים
7.12.17

 

בעוד שהשיעור הכללי של האשפוזים הנובעים משימוש באופיאטים נותר יציב בין השנים 2000 ו- 2014, שיעורי התמותה לאחר אשפוזים הקשורים לשימוש בתרופות הללו עלה כמעט פי חמש, כך מדווח ה- Health Affairs.

 

במסגרת המחקר נבחן מידע מייצג הנוגע לאשפוזים. סוכם כי למרות שיעור האשפוזים היציב יחסית, חומרתם עלתה כאשר "אשפוזים עקב התמכרות או שימוש לרעה באופיאטים הוחלפו באשפוזים עקב רעילות הנובעת משימוש באופיאטים או בהרואין." קבוצת האוכלוסייה שהדגימה את העלייה המשמעותית ביותר בשיעור האשפוזים עקב הרעלות הייתה האוכלוסייה הלבנה, מטופלים בגילאים 50-64, מבוטחים בביטוח בריאות ואנשים בעלי הכנסה נמוכה.

 

החוקרים ציינו כי אופיאטים חזקים יותר, כגון fentanyl, ועלותן של תרופות המרשם בהשוואה לסמים הנמכרים ברחוב, היוו גורמים תורמים.

 

   

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007