הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ליצמן נלחם ביתוש באמצעות תותח - ומחזיר את קופות החולים לאחור
7.11.17

 

שר הבריאות, יעקב ליצמן, שם את כל כובד משקלו בתחילת השבוע כדי שהצעת החוק להגבלת התחרות בין קופות החולים תעבור בוועדת השרים לחקיקה. זה לא היה קל - בפני השרים הונחה חוות דעת חד משמעית של רשות ההגבלים העסקיים שמתנגדת להצעת החוק, והמחאה מכיוונים שונים הגיעה לאוזניהם. גם סעיפי ההצעה, שכוללים כמה צעדים אנטי תחרותיים קיצוניים, היו לכל הפחות אמורים להדליק אצלם נורות אדומות. אך ליצמן "התאבד על ההצעה", כפי שתיאר זאת אדם שנכח במקום, וגם נציג האוצר בוועדה תמך בה בחום. להפתעתם של הרבה מאוד אנשים - ההצעה הקיצונית שהגיעה כאילו משום מקום אכן עברה.

 

הצעת החוק להגבלת התחרות בין קופות החולים, או בשמה המכובס "תחרות הוגנת ומבוקרת בין קופות החולים", צצה בערך לפני שלושה שבועות. על ההצעה חתום אמנם ח"כ דוד אמסלם מהליכוד, אך כבר בהצצה ראשונית ניתן היה להבחין שלא מדובר בהצעת חוק פרטית שגרתית, אלא במסמך בנוי לתלפיות, שכולל היכרות מעמיקה עם חוק ביטוח בריאות ממלכתי על שלל התקנות שלו, כולל סקירה היסטורית מעמיקה של גלגולי החוק, וניתוח של מי שמכיר את המערכת מלפני ומלפנים. גם התמיכה הברורה שההצעה זכתה לה מהרגע הראשון מצד שר הבריאות, מנכ"ל קופת חולים לאומית ומשרד האוצר מעלה תהיות לגבי מי ומה באמת עומד מאחוריה.

 

 

 

לכתבה בדה מרקר >>

 

 

מאת רוני לינדר-גנץ

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007