הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוק הצינון: וירוס שיהרוג את רפואת הקהילה בישראל
7.11.17

 

ב–1 בנובמבר נכנס לתוקף חוק הצינון, שנחקק לפני כשנה וחצי, לאחר ששר הבריאות חתם על התקנות הנלוות. לחוק השפעה ישירה ומיידית על מיליוני מבוטחים של קופות החולים, ובעיקר על מבוטחי קופות החולים מכבי ומאוחדת.

 

חוק הצינון קובע כי מי שיבקר אצל רופא מטעם קופת חולים, לא יוכל להיות מנותח על ידי אותו רופא במסגרת הביטוח המשלים שלו או במסגרת פרטית, במשך חצי שנה. מטרת החוק היתה לבצע הסטה של חולים מהרפואה הפרטית לציבורית, אך למעשה הוא יפגע ברפואה הציבורית. את זה מבין גם שר הבריאות. בכמה הזדמנויות פומביות התבטא השר יעקב ליצמן באופן מסויג בנוגע לחוק הצינון, כשניתן היה להבין כי בנושא זה הוא נאלץ לקבל את עמדת משרד האוצר. על פניו, נראה כי השיקול שעמד מאחורי החוק היה כלכלי, ולא הדאגה לטובת הרפואה והציבור הרחב.

 

 

לכתבה בדה מרקר >>

 

 

מאת דב סטמפלר

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007