הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול אימונולוגי מהפכני לסרטן הכולל תופעות ראומטיות
7.11.17

 

טיפול אימונולוגי שינה את הפרוגנוזה במספר סוגי סרטן, ובמיוחד במלנומה ובסרטן ריאה מסוג non–small cell.

מדובר בטיפול מסוג Immune checkpoint inhibitorsאשר מכוון ל-cytotoxic T-lymphocyte-associated protein 4 ולחלבון programmed cell death protein 1 (PD-1).


אולם ידוע כי טיפול זה עלול לגרום למחלות אוטואימוניות, כמו קוליטיס, ויטיליגו, מחלת תריס אוטואימונית, פנאומוניטיס, תסמונת sicca, מחלת לופוס, פסוריאזיס, מיוזיטיס וסקוליטיס וכן כאבי פרקים.


במחקר רטרוספקטיבי, שסקר מידע מרישום לאומי בצרפת, החוקרים זיהו 10 אנשים שקיבלוipilimumab (Yervoy), nivolumab (Opdivo) או pembrolizumab (Keytruda) כנגד מחלת הסרטן, ולפיכך חלו בדלקת פרקים ראומטית (rheumatoid arthritis ) או ב-polymyalgia rheumatic.


כל העשרה טופלו ב-hydroxychloroquine, סטרואידים או ב-methotrexate. הטיפול האימונותרפי לא הופסק ב-9 מתוך ה-10. 


  

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007