הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סמן ביולוגי עשוי לעזור לגילוי מוקדם של א
7.11.17

 

מחקר ממומן תעשייה, המתפרסם ב-JAMA Neurology, מצא כי ביומרקרים עשויים לזהות מי מהאנשים בעלי פגיעה קוגניטיבית קלה התקדמו למחלת האלצהיימר. 

למעלה מ-500 איש בעלי פגיעה קוגניטיבית קלה עברו בדיקת MRI של המוח, מבחן מינימנטל (MMSE), ונלקחו מהם דגימות של נוזל ה-CSF. 

במהלך מעקב ממוצע של 2.4 שנים, 38% מהם התקדמו למחלת האלצהיימר. 

החוקרים יצרו מודל הכולל ביומרקרים, כמו tau, amyloid-β1–42 ונפח המוח. 

הסיכון להתקדמות למחלת אלצהיימר עם המודל הזה תוך 3 שנים נע בין 4% באנשים בעלי ציון מבחן מינימנטל של 29 וביומרקרים תקינים ל- 89% באנשים בעלי מבחן מינימנטל 24 וביומרקרים לא תקינים. 

הסיכון להתקדמות המחלה בשנה אחת היה 0.5% עם ביומרקרים תקינים וציוני מבחן מינימנטל גבוהים, וכן 26% עם ביומרקרים לא תקינים וציוני מבחן מינמנטל נמוכים. 

 

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007