הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צום לסירוגין יעיל מאוד למלחמה בהשמנה ובמחלות מטבוליות - מעודד שרפת קלוריות
7.11.17

 

צום מחזורי בעכברים עוזר למטבוליזם ושורף שומן. 

חוקרים ביקשו לבדוק מדוע צום מחזורי מועיל למטבוליזם. לשם כך, הם חשפו קבוצות עכברים ל-16 שבועות של צום מחזורי. העכברים הוזנו במשך יומיים ולאחר מכן היה יום צום. לא נעשה שינוי בקלוריות שנצרכו מעבר לכך. 

4 חודשים לאחר מכן העכברים איבדו יותר ממשקלם בקבוצת הצום, לעומת קבוצת הביקורת, שמדי פעם המשיכה לאכול את אותו נפח המזון. 

הצום המחזורי העלה את שיעור השומן, החום לעומת השומן הלבן בעכברים בקבוצות הצום המחזורי. עכברים אלו אכן נהנו מרמות סוכר ואינסולין יציבות יותר. 

ההשפעה המועילה נצפתה כבר לאחר 6 שבועות של צום מחזורי. 

בניתוח המנגנון שעומד מאחורי התופעה, החוקרים מצאו שצום מחזורי משרה תגובה חיסונית בתאי השומן. נעשים שינויים במסלולי גנים המעורבים במערכת החיסון ובתגובת הגוף לדלקת. תאי מיקרופגים נוגדי דלקת מעוררים וגורמים לתא שומן לשרוף שומן שנאגר או ליפידים על ידי ייצור חום. 

הדבר מתרחש בתקופות של צום מחזורי, מאחר שהוא מביא לעלייה ברמת vascular growth factor (VEGF), שעוזר לבניית כלי דם ומפעיל מיקרופגים נוגדי דלקת. 

 

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007