הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המלחמה המשולבת נגד התולעים
10.10.17

 

מערכת החיסון נדרשת להתמודד עם סוגים רבים של מזיקים – חיידקים, נגיפים, פטריות ועוד. אחת מקבוצות הפולשים הללו הם תולעים טפיליות הקרויות באנגלית Helminths, שמתנחלות ברקמות ריריות כמו המעיים והריאות. במהלך האבולוציה פיתחה מערכת החיסון זרוע שתפקידה לנגוד את התולעים הללו. היא כוללת פעילות של תאי מערכת החיסון, כמובן, אך כעת מתברר שגם מערכת העצבים עצמה לוקחת חלק בפעילות המשולבת הזאת נגד האויבים שחדרו לרקמות הגוף.

 

בין השאר, מתגייסת לתגובה החיסונית נגד תולעים טפילות גם קבוצת תאים שתוארה רק בשנים האחרונות - התאים הלימפואידיים המולדים (Innate lymphoid cells, או ILC). מדובר בקרובי משפחה של תאי B ותאי T, אך בשונה מהם אין לתאים הלימפואידיים המולדים יכולת לזהות באופן ספציפי גורמים מזיקים לסוגיהם השונים.

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר יוחאי וולף

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007