הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נטילת מולטי-ויטמינים במהלך ההיריון עשויה להפחית את הסיכון לאוטיזם של העובר
10.10.17

 

נטילת מולטי-ויטמינים במהלך ההיריון עשויה להפחית את הסיכון לאוטיזם של העובר, כך מציע מחקר תצפית שפורסם ב- The BMJ. אף על פי כן, הדגישו החוקרים את מגבלותיו הבולטות של המחקר החדש.

 

במסגרת המחקר שנערך בשוודיה נבדקו 273,000 זוגות של אמהות וילדים. הילדים היו בגילאים 4-15 שנים בתום תקופת המעקב.

 

אוטיזם עם מוגבלות אינטלקטואלית אובחן בקרב 0.3% מהילדים לאמהות שנטלו מולטי-ויטמינים במהלך ההיריון, בהשוואה ל- 0.5% מהילדים לאמהות שלא עשו כן. לאחר תקנון למשתנים מתערבים שכללו את המצב הנוירופסיכיאטרי של האם, נמצא כי נטילת מולטי-ויטמינים הפחיתה ב- 30% את הסיכון לאוטיזם עם מוגבלות אינטלקטואלית. לא נמצא קשר בין אוטיזם ללא מוגבלות אינטלקטואלית ונטילת מולטי-ויטמינים. יתר על כן, לא נצפה קשר בין נטילת חומצה פולית או ברזל בלבד וסיכון לאוטיזם. 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007