הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רמת הסידן בסרום והסיכון לדום לב באוכלוסיה הכללית
10.10.17

 

מטרת המחקר הייתה להעריך האם רמה נמוכה של סידן בסרום עשויה להגביר את הסיכון לדום לב.

 

במסגרת המחקר הושוו 267 מקרים של דום לב עם 445 מקרי ביקורת מארה"ב. החוקרים מצאו שיעור גבוה יותר של אירועי דום לב בקרב שחורים, חולי סוכרת וחולים במחלת כליות כרונית.

 

ניתוח רגרסיה מצא כי ירידה של יחידה אחת ברמת הסידן הייתה קשורה לסיכון גבוה פי 1.6 ללקות בדום לב פתאומי (odds ratio, 1.63; 95% CI, 1.06-2.51) וכי רמת סידן בדם הנמוכה מ- 8.95 mg/dL נמצאה קשורה עם סיכוי גבוה פי 2.3 ללקות בדום לב בהשוואה לרמה הגבוהה מ- 9.55 mg/dL
(odds ratio, 2.33; 95% CI, 1.17-4.61).


כמו כן נמצא כי מקרי דום הלב הדגימו מקטע QT מוארך בבדיקת הא.ק.ג.

 

החוקרים סיכמו כי ממצאי המחקר מעידים שרמות נמוכות של סידן בסרום קשורות באופן עצמאי עם סיכון מוגבר לדום לב בכלל האוכלוסייה.

 

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007