הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הממותות שחזרו מהכפור
18.02.21

חוקרים הצליחו לשחזר את החומר הגנטי של ממותות בנות יותר ממיליון שנה. הממצאים מספקים פרטים חדשים על האבולוציה של בעלי החיים הקדומים.


כמה רחוק אנחנו יכולים להגיע בחקירות הגנטיות של העבר? בשנים האחרונות הצליחו חוקרים להפיק DNA ממאובנים בני עשרות אלפי ואפילו מאות אלפי שנים, וכך לשחזר את חייהם של קרובינו, האדם  הניאנדרטלי והאדם הדניסובי, ללמוד על תכונותיו של חתול שֶׁנְחַרְבִּי ולעקוב אחרי הנדודים של המסטודונים. אך ככל שמדובר על תקופות קדומות יותר, כך קשה יותר להשיג DNA שהשתמר מספיק כדי להפיק ממנו מידע שימושי.


DNA מורכב מרצף של בסיסים, והרצף הזה – סדר הבסיסים לאורך השרשרת – הוא זה שנושא את המידע הגנטי. כמו כל מולקולה, גם הוא מתפרק עם הזמן, הקשרים בין הבסיסים נפרמים והשרשראות הארוכות מתקצרות. בשלב מסוים הרצפים הנותרים קצרים מדי, ואי אפשר ללמוד מהם על הרצף המקורי. 

 

 

מאת:דר' יונת אשחר

 

 

 

 
 

 

 

 
 

  

 

 


 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007