הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ועדת הלסינקי רוצה לאשר את ההסכם בין ישראל לפייזר
19.01.21

פרופ' איתן פרידמן, יו"ר הוועדה לניסויים בבני אדם: "ישראל אינה מבצעת ניסוי קליני ואין מניעה להתחסן. אבל אנו רוצים לוודא שזכויותיהם ופרטיותם של אזרחי ישראל נשמרות גם כשמתבצע מחקר קליני". משרד הבריאות: "מדובר במידע פומבי".

 

"חשוב להבהיר באופן חד משמעי: אנחנו תומכים בהתחסנות נגד הקורונה. אנחנו מעוניינים 'לתת כתף' אך עם זאת אנחנו מבקשים לוודא שבמסגרת ההסכם בין ישראל לפייזר הזכויות של אזרחי ישראל נשמרות", כך אמר היום פרופ' איתן פרידמן, יו''ר ועדת הלסינקי העליונה לניסויים בבני אדם של משרד הבריאות. זאת בעקבות פרסום באתר "כלכליסט" שלפיו ההסכם שנחתם עם פייזר חייב היה לקבל את אישור הוועדה, בניגוד למה שאירע בפועל.

 

לדברי פרופ' פרידמן, "הניסוי שמתבצע בישראל איננו ניסוי קליני. החיסון אושר על בסיס ניסויים קליניים, ואין קשר בין מבצע החיסונים בישראל לבין ניסוי קליני. המהומה היא על דבר אחד בלבד. בשבתי כיו"ר ועדת הלסינקי העליונה שחלק מחבריה הם משפטנים, שקראו את ההסכם עם פייזר, אנחנו רוצים לוודא שהוועדה ממלאת את תפקידה בשמירה על אתיקה, כלומר שזכויותיהם ופרטיותם של אזרחי מדינת ישראל נשמרות גם כאשר מתבצע מחקר קליני וגם אם הוא מחקר ראוי. מחקר ולא ניסוי. אנו כן רוצים לדעת מה התוצאות של מבצע החיסונים, מה תופעות הלוואי".

 

 

מאת: אדריאל פילוט

 

 

 
 


 

 

 

 


 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007