הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

COVID-19: פלסמה לחולים לא מונשמים
19.01.21

בקרב חולי קורונה מאושפזים שאינם זקוקים להנשמה מלאכותית, פלסמה מחולים שהחלימו מקורונה עם טיטר נוגדנים גבוה, הפחיתה את שיעורי התמותה בתוך 30 ימים במידה רבה יותר מפלסמה עם טיטר נוגדנים נמוך.

 

במחקר נכללו 3100 מבוגרים  שאושפזו עם קורונה, והציגו גורם סיכון אחד לפחות, ואשר טופלו עם פלסמה מחולים שהחלימו. חולים שטופלו עם פלסמה שבה רמות גבוהות של נוגדנים מסוג anti-SARS-CoV-2 IgG הדגימו שיעורי תמותה של 22% בתוך 30 ימים, זאת בהשוואה ל-30% בקרב הלו שקיבלו פלסמה עם טיטר נוגדנים נמוך. התוצאות היו מובהקות רק בקרב החולים שלא נזקקו להנשמה מלאכותית.

 

קבלת הפלסמה בתוך שלושה ימים מהבדיקה החיובית היתה קשורה בהפחתה משמעותית יותר בשיעורי התמותה.

 

 

 

 

 
 


 

 

 

 


 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007