הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

COVID-19: בידוד בייתי מגביר היארעות myopia בקרב ילדים צעירים
19.01.21

בידוד ביתי במהלך פנדמיית הקורונה נמצא קשור עם עליה משמעותית בשכיחות של מיופיה בקרב ילדים צעירים בגיל בית הספר, כך מפרסם כתב העת JAMA.

 

כ-125 אלף ילדים מסין עברו בדיקות סקר עד שש פעמים בין השנים 2015-2020. מ-2015 ועד 2019 השכיחות של מיופיה היתה יציבה. אף על פי כן, ביוני 2020, השכיחות עלתה באופן מובהק בקרב ילדים בגיל 6-8 שנים. לדוגמא, השכיחות בקרב גילאי ה-6 עלתה מ-6% בשנת 2019 ל-22% בשנת 2020. עליה דומה לא נצפתה בקרב ילדים בגילאים 9-13.

 

החוקרים ציינו כי ילדים צעירים עשויים להיות רגישים יותר לשינויים סביבתיים בהשוואה לילדים מבוגרים, בהינתן כי הילדים הצעירים מצויים בתקופה הקריטית להתפתחות מיופיה. על ההורים להגביל את שעות המסכים של הילדים ככל שניתן ולעודד פעילויות חוץ תוך שמירה על ריחוק חברתי.

 

 

 
 


 

 

 

 


 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007