הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ניתוח בריאטרי מאריך את תוחלת החיים
18.10.20

 

מבוגרים עם עודף משקל העוברים ניתוח בריאטרי נהנים מתוחלת חיים ארוכה יותר בהשוואה לאלו שלא עוברים טיפול כירורגי – אך תוחלת החיים של הלו עדיין קצרה יותר מזו של כלל האוכלוסייה – אלו מסקנותיו של מחקר תצפית שפורסם ב-NEJM.

 

החוקרים משבדיה עקבו אחר כ-2000 מבוגרים עם עודף משקל שעברו ניתוח בריאטרי, 2000 מבוגרים עם עודף משקל שלא עברו טיפול כירורגי, והיוו את קבוצת הביקורת, ו-1100 מבוגרים מהאוכלוסייה הכללית, למשך 20-24 שנים.

 

חציון תוחלת החיים של הקבוצה שעברה טיפול כירורגי היה ארוך בשלוש שנים מזה של קבוצת הביקורת, כאשר הנבדקים שעברו טיפול כירורגי אף הדגימו שיעורי תמותה נמוכים יותר מסרטן ומסיבות קרדיווסקולאריות. אף על פי כן, תוחלת החיים של הללו הייתה עדיין קצרה בחמש וחצי שנים בהשוואה לזו של כלל האוכלוסייה.

 

 

לידיעה>>

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007