הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

COVID-19: סימפטומים נוירולוגיים
11.10.20

 

מבין כ-500 חולי קורונה שאושפזו במסגרת מערכת הבריאות של העיר שיקגו, 42% הדגימו סימפטומים נוירולוגיים סביב הופעת המחלה, 63% בעת האשפוז בבית החולים, ו-82% במהלך מחלתם. אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Annals of Clinical and Translational Neurology.

 

הסימפטומים כללו ברוב המקרים: כאבי שרירים, כאבי ראש, סחרחורות, דלקת קרום המוח, פגיעה בחוש הטעם ופגיעה בחוש הריח.

 

דלקת קרום המוח, בייחוד, הייתה נפוצה יותר במקרים חמורים בהשוואה למקרים לא חמורים (84% מול 13% מהחולים). לאחר תיקנון למשתנים מרובים, נמצא כי חולים צעירים והללו עם מחלה חמורה מדגימים סבירות גבוהה יותר לפתח סימפטומים נוירולוגיים בעוד שחולים מבוגרים יותר מדגימים סבירות לפתח דלקת קרום המוח.

 

דלקת קרום המוח היוותה גורם מנבא עצמאי לפגיעה תפקודית ותמותה במהלך 30 הימים שלאחר האשפוז.

 

לידיעה>>


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007