הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מתא עור לכבד מתפקד
10.9.20

לכבד יש תפקידים רבים בגוף, בהם זה פירוק וייצור של חלבונים מסוימים, שומנים וגלוקוז, פירוק פסולת ורעלים ופינוי שלהם, ייצור הורמונים וייצור מיצי מרה ההכרחיים לתהליך העיכול. אולם לעיתים עלול להיווצר כשל בתפקודי הכבד עקב מחלות נגיפיות, מחלות חיסון-עצמי (מחלות אוטואימוניות) שבהן מערכות ההגנה של הגוף תוקפות רקמה בריאה ומתפקדת, בעיות בחילוף החומרים, דלקות ואף אלכוהוליזם. 

 

מבין כל האיברים שהרפואה המודרנית יודעת להשתיל, הכבד הוא האיבר המורכב ביותר להשתלה. מבצעים אותה רק בעקבות כשל מוחלט של הכבד ובתנאי שנמצא איבר מתאים להשתלה מתורם מת או מתורם חי. חוקרים מארצות הברית הצליחו כעת לגדל לראשונה כבד במעבדה מתאי עור של אדם ולהשתיל אותו בהצלחה בחולדות. ממצאי המחקר התפרסמו בכתב העת המדעי Cell Reports. 

 

 

 

מאת יעל גרופר

 

 

 

למאמר>>


 


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007