הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הופעה של פרפור פרוזדורים לאחר ניתוחים אינה בהכרח חולפת
8.9.20

הופעה חדשה של פרפור פרוזדורים לאחר ניתוחים לא קרדיאליים מעידה על סיכון מוגבר לשבץ או transient ischemic attack (TIA) בשנים הבאות, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

המחקר הרטרוספקטיבי התבסס על מעקב חציוני של 5.4 שנים, וכלל 450 חולים שחוו אירוע חדש של פרפור פרוזדורים במהלך 30 הימים הראשונים לאחר ניתוח לא קרדיאלי שבוצע בהרדמה כללית. הנתונים של הללו הושוו עם אלו של 450 חולים שלא חוו פרפור פרוזדורים.

 

הסיכון להיארעות משולבת של שבץ איסכמי או TIA היה גבוה יותר בקרב הקבוצה הראשונה. הסיכון האבסולוטי לאחר חמש שנים היה 11% בקבוצה הראשונה מול 6% בקבוצה השנייה. כמו כן, הקבוצה הראשונה הדגימה סיכון מוגבר לתמותה מכל סיבה (47% מול 37%).

 

 

 

 

 

לידיעה>>


 


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007