הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השפעת המגדר על התגובה החיסונית לנגיף קורונה
1.9.20

נשים מדגימות תגובה חיסונית חזקה יותר לנגיף הקורונה בהשוואה לגברים, ממצא העשוי להסביר את הפרוגנוזה הגרועה יותר בקרב גברים. אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Nature.

 

החוקרים בדקו את התגובה החיסונית בקרב 17 גברים ו-22 נשים שאושפזו עקב מחלת הקורונה. נשים ייצרו יותר תאי T בהשוואה לגברים – לדוגמא ספירת תאי ה-T מסוג CD8 הייתה גבוהה יותר בקרב נשים שנדבקו בהשוואה למתנדבות בריאות, בעוד שהבדלים דומים בספירת תאי ה- T לא נצפו בין גברים שנדבקו ובין מתנדבים בריאים. יתר על כן, ככל שהגבר החולה היה מבוגר יותר, כך נצפתה תגובה נמוכה יותר של תאי T, והממצא היה קשור בהתקדמות המחלה. ממצאים דומים לא נצפו בקרב נשים.

 

 

 

 

 

לידיעה>>


 


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007